Diskusija „Lietuvių literatūra pasaulyje“

Informacija

Vieta: Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka

Renginio data: gegužės 7 d. 15:00–16:30

Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena – proga ne tik skaityti lietuviškai, bet ir pasikalbėti apie lietuviško žodžio keliones po pasaulį. Kokiomis kalbomis prabyla lietuvių autoriai, ar mūsų literatūra randa kelią pas skaitančius prancūziškai, itališkai, vokiškai? Kuo kitoms kultūroms esame išskirtiniai ir įdomūs? Kaip knygos, skirtos mūsų vaikams ir kalbančios apie mūsų konkrečią istorinę patirtį, sudomina italus, prancūzus, anglakalbius skaitytojus? Ar turime dairytis į pasaulio tendencijas, ar vis tik svarbiausia išlikti unikaliems? Ar kitomis kalbomis įmanomos lietuviškos tarmės, šnekos? 


Tad gegužės 7 d. kviečiame pasikalbėti apie lietuvių literatūrą pasaulyje. Pokalbyje dalyvaus Lietuvos kultūros instituto direktorė Aušrinė Žilinskienė, rašytojas Rimantas Kmita, kurio „Pietinia kronikas“ ką tik pasirodė ukrainietiškai, o šiuo metu verčiama ir į vokiečių kalbą, leidyklos „Aukso žuvys“ direktorė Sigita Pūkienė – leidyklos išleista „Sibiro haiku“ jau pasirodė prancūziškai, verčiama į italų, latvių, anglų kalbas.


Diskusiją pradėsime apdovanojimu: pagerbsime Baltijos šalių knygos meno konkurso laureatus, Rimvydo Laužiko ir Antano Astrausko knygos ,,How the Future King of England Ate Peacock in Vilnius“ kūrėjus. Diplomas skirtas už nuoseklią, apgalvotą ir aiškią maketo struktūrą bei darnią visumą. Knygos dizaino ir maketo kūrėjai – „Godspeed Branding“ (dailininkai Dovydas Stonkus ir Deimantė Brukštaitė), iliustravo Ugnė Balčiūnaitė, Deimantė Brukštaitė, Jokūbas Mulerskas, Džiugas Valančauskas, Lina Vyšniauskaitė, maketavo Ugnė Lapėnaitė. Knygą išleido Lietuvos kultūros institutas, spausdino „Baltijos kopija“.


Šia diskusija pradėsime Lietuvos leidėjų asociacijos renginių ciklą apie pasaulio literatūrą Lietuvoje. Kiekvieną mėnesį skirsime vienai šaliai ar regionui ir literatūros vertimams į lietuvių kalbą. Mėnesį baigsime tos šalies literatūros skaitymais ir diskusija, o renginiai vyks ne tik Vilniuje, bet ir kituose Lietuvos miestuose. Sekite mus čia.

Renginys vyks Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Didžiojoje konferencijų salėje.


Organizatoriai

Skaityti kviečia

Partneriai ir rėmėjai